Oprawy LED z serii LEDIX firmy ZAMEL

Oprawy LED LEDIX  wyróżnia rozbudowana funkcjonalność. Produkty tej grupy poza walorami oświetleniowymi dają możliwość realizacji bardzo rozbudowanych systemów oświetleniowych. Wybrane oprawy LEDIX przystosowane są do współpracy z systemami zasilania opartymi o ogniwa fotowoltaiczne, posiadają wbudowany odbiornik radiowy lub radiowy sterownik RGB współpracujący z systemem sterowania bezprzewodowego EXTA FREE firmy ZAMEL. Część opraw LED LEDIX wyposażonych jest w podtrzymanie akumulatorowe, które zapewnia świecenie nawet w przypadku zaniku napięcia zasilającego. Wybrane oprawy posiadają wbudowany czujnik ruchu, co umożliwia realizację prostych układów sterowania oświetleniem.

Wybrane oprawy LED LEDIX serii Muna, Moza, Rubi i Navi wyposażone są w czujnik zmierzchu oraz czujnik ruchu. Element PIR (czujnik pasywny na podczerwień ) wbudowany w oprawę oświetleniową umożliwia jej załączanie po wykryciu ruchu w strefie detekcji czujnika. Załączenie jest utrzymywane tak długo jak długo obiekt znajduje się w obszarze działania. Po opuszczeniu strefy detekcji lampa z czujnikiem ruchu jest załączona jeszcze przez czas t=2÷35 s w zależności od nastawy potencjometru Time. Wyłącznik zmierzchowy umożliwia załączanie oprawy tylko przy określonym natężeniu oświetlenia.

UnknownUnknown-1

Oprawy LED LEDIX  (w wersjinapięciowej14 V DC) posiadają wbudowany akumulator NiMh.

Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie funkcji świecenia przez około 1,5 h od zaniku napięcia zasilającego.

230,160,0

images-2

W wersji napięciowej 14 V DC idealnie nadają się do bezpośredniej współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi PV, które przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną.

Połączenie fotowoltaiki z hermetycznością opraw daje wiele możliwości zastosowania opraw LED LEDIX w ogrodach, altanach, domkach letniskowych oraz miejscach gdzie prowadzenie typowej instalacji elektrycznej jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

images-2images-3


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *