Akustyka pomieszczeń-materiały do izolacji

Na akustykę pomieszczenia, wpływ ma wykończenie wnętrz – meble, podłoga, niezagospodarowane ściany, sufity. Warto przy okazji remontu dokładnie rozplanować rozmieszczenie mebli i innych przedmiotów w mieszkaniu jak również dobrać odpowiedni materiał do wygłuszenia i izolacji.

VESCOM 

  • akustyczny system ścienny, redukuje czas pogłosu i umożliwia lepsze zrozumienie komunikacji słownej. Sprawdza się w pomieszczeniach, w których powierzchnie odbijające dźwięk- beton i szkło, powodują powstawanie pogłosu.
  • tkaniny transparentne  zasłonowe o właściwościach akustycznych, pochłaniające pięciokrotnie więcej dźwięku niż zwyczajne przezroczyste zasłony. Przepuszczają światło, są ognioodporne (dzięki zastosowaniu przędzy Trevira CS), trwałe, lekkie i wytrzymałe.

REHAU

RAUVOLET ACOUSTIC-LINE-system żaluzji meblowych z możliwością efektywnego pochłaniania dźwięku. System profili o specjalnym przekroju, perforowanych na całej długości z włókniną akustyczną w środku. Zastosowanie w meblach biurowych.

ISOLGOMMA – izolacje akustyczne ścian, stropów i struktur

Izolacje akustyczne stropów:
  • produkty serii ROLL,Grei, Upgrei, Styl- izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych stropów we wszystkich typach podłóg z wylewką pływającą
  • produkty Sycer Sylwood- rozwiązania dla podłóg modernizowanych
Izolacje akustyczne ścian:
  • Mustwall, Biwall, Trywall-materiały łączone  gumy (właściwości elastyczne i dźwiękochłonne)z i waty poliestrowej (właściwościami chłonne i termiczne)
  • Rewall -linia do poprawy izolacji akustycznej istniejących ścian
Izolacja akustyczna struktur:

Stabe- profesjonalne rozwiązania do izolacji akustycznej schodów prefabrykowanych i budownych na miejscu

REGUPOL – ekstremalnie długotrwałe tworzywo elastyczne;  nadaje się do wszystkich zastosowań, przy których wymagane jest tłumienie dźwięków i drgań, elastyczność oraz mechaniczna obciążalność np. nawierzchnie sportowe, pokrycia posadzkowe chroniące przy upadkach, produkty w rolach i płyty do ochrony budów wytłumiające dźwięki stąpania, materiały do techniki drgań, jak i maty antypoślizgowe zabezpieczające ładunki podczas transportu

SEMPATAP – tapety akustyczne, wygłuszają i absorbują dźwięk w wysokości 25%-75% (w zależności od rodzaju tapety), stosowane w szczególności w biurach, pomieszczeniach urzędowych i administracyjnych, szkołach, salach wielofunkcyjnych, restauracjach, w zbiorowym budownictwie mieszkaniowym, gdzie występuję konieczność zapewnienia komfortu akustycznego.

ISO GETZNER – maty wibroizolacyjne gumowo-poliuretanowe. Mieszanka granulatów gumowych łączonych poliuretanem, materiał sprężysty tłumiący drgania o doskonałej elastyczności i trwałości

PANELE AKUSTYCZNE- produkt do poprawy akustyki w adaptowanych pomieszczeniach

 

Powszechne rozwiązania sufitów podwieszanych i wiszących, które są stosowane ze względu na funkcjonalność, estetykę, komfort akustyczny i dbałość o ś rodowisko naturalne, stały się nieodzownym elementem dzisiejszej architektury.

Sufity modułowe typ: Armstrong, Rygips jak i sufity z wełny drzewnej  Heradesign sprawdzają się na dużych powierzchniach: sale wystawowe, sklepy, hotele, salony fryzjerskie, szpitale, lotniska. Konfiguracja poszczególnych elementów dekoracyjnych, w rozmaitych układach przestrzennych, dostarcza projektantom możliwości dowolnej aranżacji.

Powierzchnia sufitu jest najczęściej jedyną znaczącą powierzchnią w pomieszczeniu, na której nie występujążadne inne elementy rozpraszające dźwięk.

Dzięki sufitom podwieszanym i wiszącym można zdecydowanie wpłynąć na akustykę pomieszczenia poprzez zastosowanie materiałów o odpowiednio dobranym poziomie wskaźnika pochłaniania dźwięku.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *